Cross

PrestaShop
Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort

X-Ride Disc Rival 1 x 11

15 699,00 DKK

Tilgængelige muligheder

X-Ride er aluminiumsudgaven af Ridleys Top cross cykel x-night. Cyklen er redesignet for 2018 således at den nu består af et mix af 6061 og 6066 aluminiums rør. Den interne kabelføring giver rammen et rent udtryk og giver ikke vand eller mudder mange muligheder for at ødelægge dagen. Flatmount disc brakes sikrer perfekt kontrol og dosering af bremsekræften under alle forhold. 12 mm through aksel sikre ekstra stivhed til rammen, og bedre sammenhæng til hjulsættet.

 

Specifikationer:

RammeX-ride disc, Triple butted 7005-T6 alloy
ForgaffelOnyx disc TA, Carbongaffel
SkiftereSram Rival 1x11
For/bagskifterSram Rival 1x11
BremserSram Rival 1x11
KrankSram Rival 1x11
HjulFulcrum Racing Sport DB
DækClement MXP Wire
Frempind42A Stratos
Styr42A Stratos
Saddelpind42A Stratos
Saddel42A Stratos

Geometri:

X-Night SL DiscXXSXSSMLXLXXL
A - Saddelrør - center - center410480500520540560-
B - Saddelrør - center - top450520540560580600-
C - Overrør faktisk503------
C' Overrør - horisontalt515525530535545560-
D - Kronrør længde8989105121140160-
E- Saddelrørs vinkel7574,57473,573,573,5-
F - Kronrørs vinkel71,57272727272-
G - Kædestags længde425425425425425425-
H - BB Drop535760626464-
I - Hjulbase100099999999910091009-
J - Standover højde-------
S - Stack493509526547568592-
R - Reach383384384383392400-

19 andre produkter i den samme kategori: