X-Ride Disc Rival 1 x 11

    15 699 DKK

    Spørg til levering

    Nyt produkt

    +

    Ved at købe denne vare kan du samle op til 1569 loyalitetspoint. Din kurv total 1569 loyalitetspoint som kan konverteres til en rabatkupon lydende på 1 569 DKK.


    Yderligere info

    X-Ride er aluminiumsudgaven af Ridleys Top cross cykel x-night. Cyklen er redesignet for 2018 således at den nu består af et mix af 6061 og 6066 aluminiums rør. Den interne kabelføring giver rammen et rent udtryk og giver ikke vand eller mudder mange muligheder for at ødelægge dagen. Flatmount disc brakes sikrer perfekt kontrol og dosering af bremsekræften under alle forhold. 12 mm through aksel sikre ekstra stivhed til rammen, og bedre sammenhæng til hjulsættet.

     

    Specifikationer:

    RammeX-ride disc, Triple butted 7005-T6 alloy
    ForgaffelOnyx disc TA, Carbongaffel
    SkiftereSram Rival 1x11
    For/bagskifterSram Rival 1x11
    BremserSram Rival 1x11
    KrankSram Rival 1x11
    HjulFulcrum Racing Sport DB
    DækClement MXP Wire
    Frempind42A Stratos
    Styr42A Stratos
    Saddelpind42A Stratos
    Saddel42A Stratos

    Geometri:

    X-Night SL DiscXXSXSSMLXLXXL
    A - Saddelrør - center - center410480500520540560-
    B - Saddelrør - center - top450520540560580600-
    C - Overrør faktisk503------
    C' Overrør - horisontalt515525530535545560-
    D - Kronrør længde8989105121140160-
    E- Saddelrørs vinkel7574,57473,573,573,5-
    F - Kronrørs vinkel71,57272727272-
    G - Kædestags længde425425425425425425-
    H - BB Drop535760626464-
    I - Hjulbase100099999999910091009-
    J - Standover højde-------
    S - Stack493509526547568592-
    R - Reach383384384383392400-