Ridley

PrestaShop
Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort

Ignite C Deore 2 x 10

12 499,00 DKK

Tilgængelige muligheder

Ridleys Race hardtail, som giver dig mulighed for at køre Cross Country og marathon ræs - og i det hele taget køre alle de fede løjper med dine venner.

Flydende transmition mellem skrårøret og krankboxområdet og ned til kædestagen for optimalt kraftoverførsel.

12 mm through axel bagstager giver øget stivhed. 

Shimano Di2 kompatibel

Specifikationer

Ramme

Carbon frame equipped with: Tapered headtupe with integrated 1 1/8" 1 1/2" headset, internal cables, BB30, Carbon dropouts. Chain Suck protection and replaceable rear derailleur hanger
ForgaffeSuntour Radion RLR - Tapered steerer - 100 mm travel - Air Spring System - Remote Lock Out - Rebound adjustment - Lightweight magnesium lowers with 15 mm Q-loc axle
SkiftereShimano Deore
For- og bagskifterShimano Deore
BremserTektro Auriga HD-M290
CrankShimano MT 500 36/26 T
Hjul4za XCD-SL
DækSchwalbe Rocket Ron Performance, Folding 57-622 
Frempind4ZA Stratos
Styr4ZA Stratos
Saddelrør4ZA Stratos 
Saddel4ZA Stratos

Ramme str.

IGNITE C 29 "XXSXSSMLXLXXL
A - Saddel rør - center - center390440490
B - Saddelrør - center - top435485535
C - Overrør faktisk579594612
C' Overrør horisontalt600620640
D - Kronrørs længde100115130
E - Saddelrørs vinkel73,57373
F - Kronrørs vinkel717171
G - Kædestags længde445445445
H - BB Drop6262,563
I - Hjulbase109711121121
J - Standover height
S - Stack
R - Reach

12 andre produkter i den samme kategori: