Ridley

PrestaShop
Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort

ELYKX C XT Di2

44 499,00 DKK

Tilgængelige muligheder

Den helt nye high performance Ridley Carbon MTB med integreret shimano E-8000 system ser ikke alene helt clean ud men vil også få dig til at flyve på bakkerne. Ridleys 120 mm dæmper - hardtail geometry sikrer øget kontrol og komfort på sporet.

Semi integreret batteri

Boost bagaksel for integrerer baghjuls stivhed, holdbarehed og optimeret dækafstand. 

Kompatibel med både 29" og 27,5" hjul standarder

Ridley carbon matrix ramme for en let, stiv og effektiv ramme.

Remote dropper post (med intern kabelføring) som option i teknisk terræn.

Specifikationer

Ramme

Carbon frame equipped with boost rear axle, integrated battery, tapered head tube with integrated 1 1/8" 1 1/2" headset, internal cables and repealable rear derailleur hanger
GaffelFox Performance Series 32 FLOAT - tapered stearer - 120 mm travel - air spring system, remote lock out, rebound adjustment - boost 15 mm TA
SkiftereShimano XT DI2
For/bagskifter-/XT di2
BremserShimano XT
KrankShimano AFCE8000 (e-cykel krank) 34 T
HjulShimano XT
DækSchwalbe smart sam performance. Double Defence Folding 57-622
Frempind4ZA cirrus pro
Styr4ZA cirrus pro
Saddelpind4ZA cirrus
Saddel4ZA cirrus

Ramme str.

ELYKX C XXSXSSMLXLXXL
A - Saddel rør - center - center
B - Saddelrør - center - top395440480530
C - Overrør faktisk
C' Overrør horisontalt575585605625
D - Kronrørs længde105115125145
E - Saddelrørs vinkel73737373
F - Kronrørs vinkel68,568,568,568,5
G - Kædestags længde458458458458
H - BB Drop60606060
I - Hjulbase1116112611461174
J - Standover height
S - Stack627,5636,8646,1664,7
R - Reach383,2390,3407,5426,8

12 andre produkter i den samme kategori: