Ridley

PrestaShop
Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort

X-Night SL DIsc Force 1 x 11

34 999,00 DKK

Tilgængelige muligheder

X-Night er toppen, når vi taler Ridley Cross Cykler, og fås i konfigurationer med både disc og cantilever bremse. Grupperne spænder fra Shimano ultegra med eller uden disk, samt Scram Force 1 x 11 setup.

Der er tale om en ny og optimeret ramme, med et nyt carbon layup, så Ridley er i stand til at levere en rammevægt på 850 gram.

Derudover har du super control og håndtering med flatmount discbremser og 12 mm through aksel.

Den har ægte cross geometri, som sætter dig i stand til at håndtere selv de mest stressede omstændigheder, og er desuden optimeret for fart.

Intern kabelføring, og redesignet bottom bracket område, med større clearence til underlaget.

27,2 mm saddelpind for optimeret vibrationsdæmpning.

Specifikationer:

RammeX-night SL Disc, 40-30-24 HM/HR unidirectional Carbon
ForgaffelOnyx SL Disc TA carbon gaffel
SkiftereSRAM Force 1
For/bagskifter
SRAM Force 1
Bremser
SRAM Force 1
KrankRotor 3D30
HjulDT Swiss E1400 Spline DB
DækClement MXP Tubeless Ready
Frempind42A Cirrus pro
Styr42A Cirrus Pro
Saddelpind42A Cirrus Pro
Saddel42A Cirrus Pro

Geometri:

X-Night SL Disc41485052545658
A - Saddelrør - center - center410480500520540560580
B - Saddelrør - center - top450520540560580600620
C - Overrør faktisk-------
C' Overrør - horisontalt500525530535545560575
D - Kronrør længde8989105121140160179
E- Saddelrørs vinkel7574,57473,573,573,573
F - Kronrørs vinkel71,5727272727272
G - Kædestags længde425425425425425425425
H - BB Drop53576062646464
I - Hjulbase999999999999100910091034
J - Standover højde710762779797826835853
S - Stack494498516534554573591
R - Reach378387381376380389394

11 andre produkter i den samme kategori: