Ridley

PrestaShop
Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort Betal med kreditkort

X-Night Disc 105 HDB

19 999,00 DKK

Tilgængelige muligheder

X-Night er toppen, når vi taler Ridley Cross Cykler, og fås i konfigurationer med både disc og cantilever bremse. Grupperne spænder fra Shimano ultegra med eller uden disk, samt Scram Force 1 x 11 setup.

Der er tale om en ny og optimeret ramme, med et nyt carbon layup, så Ridley er i stand til at levere en rammevægt på 850 gram.

Derudover har du super control og håndtering med flatmount discbremser og 12 mm through aksel.

Den har ægte cross geometri, som sætter dig i stand til at håndtere selv de mest stressede omstændigheder, og er desuden optimeret for fart.

Intern kabelføring, og redesignet bottom bracket område, med større clearence til underlaget.

27,2 mm saddelpind for optimeret vibrationsdæmpning.

Specifikationer:

RammeX-night Disc, 24 HM/HR unidirectional Carbon
ForgaffelOnyx Disc TA carbon gaffel
SkiftereShimano 105
For/bagskifterShimano 105
BremserShimano 105 HB
KrankFSA Gossamer
HjulFulcrum Racing sport DB
DækClement MXP folding
Frempind42A Stratos
Styr42A Stratos
Saddelpind42A Stratos
Saddel42A Stratos

Geometri:

X-Night SL Disc41485052545658
A - Saddelrør - center - center410480500520540560580
B - Saddelrør - center - top450520540560580600620
C - Overrør faktisk-------
C' Overrør - horisontalt500525530535545560575
D - Kronrør længde8989105121140160179
E- Saddelrørs vinkel7574,57473,573,573,573
F - Kronrørs vinkel71,5727272727272
G - Kædestags længde425425425425425425425
H - BB Drop53576062646464
I - Hjulbase999999999999100910091034
J - Standover højde710762779797826835853
S - Stack494498516534554573591
R - Reach378387381376380389394

11 andre produkter i den samme kategori: